Teisė į namelį medyje: kaip išgyventi šiuolaikinėje organizacijoje

Kodėl, gresiant perdegimui, darbuotojas neišeina atostogų? Kodėl vienintelė pateisinama priežastis jam atrodo  būtinybė dalyvauti laidotuvėse? Tai tik keli klausimai, kylantys iš realios amerikiečio programuotojo istorijos „Pasakiau, kad vykstu į laidotuves, bet aš pamelavau”.

Jo atitrūkimo nuo darbo simbolis – namelis medyje, sukonstruotas per laisvas nuo darbo dienas. Taigi laikas ir vieta paklausti: o kiek jūsų darbuotojų dabar trokšta namelio medyje? O gal ne mažiau to trokštate pats/i?

Turbūt sutiksite, kad drąsa pažvelgti tikrovei į akis, t.y. laiku užduoti klausimus ir pradėti ieškoti tinkamų sprendimų, yra ir individo, ir organizacijos psichoemocinės sveikatos indikatorius.

Juolab, kad priežasčių stresuoti sudėtingėjančiame, greito apyvartumo pasaulyje tolydžio daugėja: iš pradžių buvo ne vienerius metus trukęs (ir kai kam dar tebetrunkantis) kultūrinis šokas, kuomet į darbo rinką įsiliejo millenials kartos atstovai; paskutinė šoko dozė darbo rinkai – COVID19 pandemija su visomis neapibrėžtumo pasekmėmis.

Niekam ne naujiena, kad psichoemocinis stresas, labiau nei darbo krūvis, sekina bet kokios žmogiškosios būtybės jėgas – nepriklausomai nuo to, ar jis yra darbdavio, ar darbuotojo pozicijoje. Todėl prasčiausia išeitis – susiaurinti interesų matymo lauką  ir atsidurti priešingose barikadų pusėse.

Taigi augant organizacijų poreikiui valdyti psichoemocines rizikas, aplikacijos „Living Mind“ kūrėjai ėmėsi iššūkio apjungti į vieną sistemą su šiuo tikslu susijusius įrankius, kurie iki šiol atskirai taikyti žmogiškųjų resursų valdymui ir individualiai saviugdai.

„Living Mind“ yra Lietuvoje sukurta ir pirmoji globalioje rinkoje į psichoemocinį gerbūvį orientuota aplikacija, kuri padeda organizacijoms ir individams veikti sąmoningai, darniai ir išvien.

„Living Mind“ yra integruoti naujausiais organizacinės psichologijos atradimais paremti diagnostiniai įrankiai, leidžiantys ištirti įmonės mikroklimatą bei periodiškai – tarsi organizacijos kardiogramą – stebėti komandos nuotaikas.

Taip pat „Living Mind“ perima iš vadovų dalį darbuotojų ugdymo krūvio, kasdien palaikydama jų asmeninio augimo tikslus. Aplikacijoje yra integruoti įvairūs saviugdos įrankiai – nuo praktinių, smegenų biochemiją efektyviai veikiančių pratimų iki sąmoningumą ugandčių savirefleksijos formų bei patarimų. Tai tarsi saviugdos kelionių agentūra, kurios klientai gali rinktis skirtingas saviugdos kryptis, susikomplekuoti savo kuprines pagal individualius poreikius bei nusistatyti saviugdos tvarkaraščius; o taip pat naudotis gido – gyvo aplikacijos asistento – pagalba.

Iškilus specifiniams organizaciniams ar individualiems klausimams, „Living Mind“ tarnauja kaip psichologijos, psichoterapijos ir koučingo specialistų konsultacijų rezervavimo sistema.

Taigi „Living Mind“ – tai tarsi virtualus namelis medyje, į kurį galima patekti čia ir dabar, kai tik tam kyla psichoemocinis poreikis – įsijungus aplikaciją ir užsidėjus ausines. O suteikti tokią galimybę darbuotojui, nelaukiant, kol jis vieną dieną staiga viską metęs iš tiesų nuspręs iškeliauti aplink pasaulį – kiekvienos organizacijos interesas.

Laura Montvilaitė Konsultavimas neformate, įkvepiančios istorijos

Mano kompetencijos ir veiklos sritys tarpdisciplininės, todėl konsultacijos praverčia tiems, kas jaučiasi įstrigę – kamuoja abejonės, trūksta energijos, idėjų, alternatyvaus požiūrio kampo. Mano aistra – atsekti modelį, iškasti pirminę priežastį, pasikinkyti intuiciją, išrasti dviratį, padaryti įkvėpimo injekciją ir patirti rezonansą.

Mano individualios konsultacijos nėra nei koučingas, nei psichoterapija, nei mentorystė – tai lygiavertė ir multidimensinė diskusija, ieškant gilesnės prasmės ir koherentiškų sprendimų.

Skaitau pranešimus įvairiomis temomis, kurias pritaikau organizacijų aktualijoms, pvz. „Kur nušoko kirtis: kas slepiasi po žodžiu „stresas“ ir kaip tai veikia mūsų dėliojami akcentai“; „Vaizduotė ir jos išraiška“ ir pan. Mano prioritetai - vadovų dvasinis intelektas ir organizacijų dvasinis kapitalas.

Komunikacijos išsilavinimas bei daugiau nei 10-mečio vadovaujamo darbo patirtis, 2 skirtingų koučingo mokyklų diplomai, psichologijos, psichoterapijos ir filosofijos žinios, kūrybiniai įgūdžiai ir drąsa nerti į neištyrinėtas erdves.

Išbandykite pirmieji

Living Mind startuoja jau rudenį. Registruokitės nemokamam pristatymui.

  • Pasikalbėsime apie jūsų įmonės ar organizacijos poreikius
  • Pristatysime jums pagrindines funkcijas
  • Kartu pažiūrėsime kaip įrankis gali tarnauti jums
  • Pirmieji 30 klientų gaus išskirtinį pasiūlymą.  Neriboto galiojimo nuolaidas ir galimybę prisidėti prie „Living Mind“ įrankio formavimo.
Spec. pasiūlymai, naujienos, straipsniai